Χασανίδης Ιωάννης

Hristakis

Παμπάλαιο φθορικό μέλος
Κυριακή Τυρινής
Ι.Ν.Κοιμήσεως Θεοτόκου Πτολεμαίδος
Εις το αντίδωρον...Ρόδον το αμάραντον Νικολάου Σμύρνης...
Τα σχόλια είναι περιττά...!!!


εδώ καθαρότερο...
 

Attachments

  • Ρόδον το αμάραντον 1-3-09.MP3
    8.5 MB · Views: 504
Last edited by a moderator:

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Πρός μεγάλη μου ἔκπληξη, τιμή καί συγκίνηση δέχθηκα τηλεφώνημα ἀπό τόν κ. Χασανίδη.
Εὐθύμη σ᾿ εὐχαριστῶ...

ΥΓ. Μέ ἀφορμή βέβαια αὐτό κι αὐτό, γιά νά μήν ἀπορεῖτε.


 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Από εδώ

xn1j6380.jpg
 

Λιάκος Η

Μέλος
Ο κος Χασανίδης είναι από τους καλύτερους ψάλτες που έχω ακούσει,στην Ι.Μ. Αγ.Παύλου στο Άγιον Όρος πριν τρία χρόνια περίπου,με διάθεση να βοηθάει και τον ευχαριστώ γιά την εμπειρία που μας προσέφερε.

Κάποιος από το Φόρουμ έχει αδυναμία στον Γιάννη τον Χασανίδη και εγώ δεν... χαλάω χατίρια:)

Μήπως θα ήταν εύκολο να ανέβει και πάλι γιά όσους δεν το έχουμε από τον δάσκαλο;

Ευχαριστώ.
 
Last edited by a moderator:

pransot

Πράντζος Σωτήρης
Μια από τις κασέτες που με τη βοήθεια του Γιάννη Μπουλμπουτζή ψηφιοποιήθηκαμ είναι και η ηχογράφηση του κυρ-Γιάννη. Έγινε το φθινόπωρο του 2001 στον Ι. Ν. Αγ. Γεωργίου (δίπλα στη Ροτόντα, μετόχιο της Ι.Μ. Γρηγορίου). Ψάλλει μόνος του και ισοκρατούμε με τον π. Χρυσόστομο Καλαϊτζή και 2-3 ακόμη φίλους (τότε λαϊκούς). Φυσικά πήραμε όλοι μας κασέτες με την ηχογράφηση. Κάποτε άκουσα κάποία κομμάτια στον Ρ/Σ της Ι. Μ. Λαγκαδά.
Αργότερα είδα ότι ανέβηκαν εδώ από τον Ευθύμη Κωστόπουλο. (Ρόδον το αμάραντον, Τρισάγιον Κλογήρου, Άνθρωπε του Θεού, Το όμμα της καρδίας μου και Ποίαν σοι επάξιον ωδήν).
Ετοιμαζόμουν να την ανεβάσω ολόκληρη και κοιτώντας για να δω τι υπάρχει ήδη, είδα ότι όλα τα εν λόγω κομμάτια έχουν απόσυρθεί από τις 19/3/2009 από τον Ευθύμη. Επειδή δε γνωρίζω το τι και πώς (μήπως ο κ. Χασανίδης δε θέλει να ανέβουν; -αν και ο Ευθύμης έλεγε τότε ότι ανέβαζε με την άδειά του) Εγώ τα έχω τώρα όλα έτοιμα και αν δεν υπάρχει πρόβλημα μπορώ να τα ανεβάσω.
Παρακαλώ όποιος έχει επαφή με τον κ. Χασανίδη ή ο συντονιστής των ηχογραφήσεων να μου απαντήσει. Νοπμίζω πως αξίζει.
Ευχαριστώ.
 
Last edited:

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Ο Ευθύμης Κωστόπουλος αποχώρησε προ καιρού, και πήρε μαζί του και όλες τις επισυνάψεις του, μια που είχε το δικαίωμα να το κάνει. Όποιοι όμως τις έχουν, έχουν την ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να τις ανεβάσουν ξανά.:)
 

pransot

Πράντζος Σωτήρης
Καλά, μη βαράτε! Παρών κι αξούριστος! (που λέει ο Καραγκιόζης). Ανεβάζω:
Τα μέλη 3-6, 8, 10 είναι από την Αθωνιάδα του π. Φιλανθίδη
Τα κομμάτια 1,2,13 είναι του Νικολάου Πρωτοψάλτου Σμύρνης
Το 7 είναι δοξαστικό πολυελέου "Δούλοι Κύριον" Δανιήλ πρωτοψάλτου Δ
Το 14 Σωτηρίου Βλαχόπουλου από το "Εν άνθος" του Αγαθαγγέλου Κυριαζίδη.
 

Attachments

  • 1 Ρόδον το αμάραντον Α.mp3
    2.2 MB · Views: 474
  • 2 Το μήλον το εύοσμον Γ.mp3
    2 MB · Views: 325
  • 3 Κύριε ερχόμενος πλΑ.mp3
    1.8 MB · Views: 373
  • 4 Η αμαρτωλός Β.mp3
    1 MB · Views: 293
  • 5 Η απεγνωσμένη πλΒ.mp3
    1.2 MB · Views: 280
  • 6 Ερχόμενος ο Κύριος Α.mp3
    1.8 MB · Views: 389
  • 7 Δόξα πολυελαίου Γ. Ρυσίου Δ.mp3
    6.2 MB · Views: 425
  • 8 Σπήλαιον ευτρεπίζου πλΒ.mp3
    2.7 MB · Views: 321
  • 9 Τρισάγιον Καλογήρου πλΑ.mp3
    4.6 MB · Views: 500
  • 10 Άνθρωπε του Θεού πλΒ.mp3
    1.6 MB · Views: 299
  • 11 Χερουβικό Γεωργιάδη Άγια Δ.mp3
    5.8 MB · Views: 417
  • 12 Αγαλλιάσθε δίκαιοι εν Κυρίω πλΔ.mp3
    5.5 MB · Views: 428
  • 13 Το όμμα της καρδίας μου πλΒ.mp3
    6.1 MB · Views: 427
  • 14 Ποίαν σοι επάξιον ωδήν Α.mp3
    6.9 MB · Views: 479
Last edited by a moderator:

skalidakis john

Νέο μέλος
Τον Κύριο Γιάννη τον γνώρισα στα Χανιά στην Μονή Γουβερνέτου.Ο τρόπος που ψάλλει ειναι μοναδικός δεν εχω ακουσει κάτι παρόμοιο.Δεν ειναι μονο η φωνητική ικανότητα αλλα και ο τρόπος έκφρασης,ο οποίος αγγίζει και αναπάυει τους πιστούς και αυτο ειναι το σημαντικότερο απο ολα.
 

karyes

Μέλος
Μπορουμε να εχουμε το κειμενο...την πασα ελπιδα μου....;
 
Last edited by a moderator:

Ieropsaltis99

Νέο μέλος
Εχω ακουσει φημες οτι ο κυρ Γιαννης απεκτεισε πολυποδα στο λαρυγγι του. Ειναι αληθεια?
 
Top